View Single Post
Eski 07-05-2010, 22:46   #3
katsu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-01-2009
Yaklaşık 60 kişi bakmış ama kimse fikir beyan etmemiş. Ben bu arada biraz araştırma yaptım. 50x100 cm ebatlarında ve 60x120 cm ebatlarında strafor varmış. Sanırım 50 cm yükseklik bizim için yeterli olur. Bu durumda sanırım 50 cm yükseklik uygun olur. Bu durumda herbir havuz için 42 adet starfor yeterli olur. (20 adet zemine 22 adet yan duvarlara)
Herbir kolide 25 adet armış. Ben 3. evre havuzu 2x10 metre boyutunda 2 adet yapayım diye düşünüyorum. Sanırım bu mesafe bizim müdahelede bulunmamız için yeterli olur. Bu durumda her biri için 128 adet strafor gerekir. Toplamda 298 adet strafor plakaya itiyacım var demektir. 2 cm kalınlıkta strafor için fiyat 10 tl/ 25 adet olarak belirtilmiş. 12 koli yeterli oluyor ki 120 tl bu yapar.

Henüz duvarların ne ile yapılması gerektiğini bilmiyorum. Bu konuda inşaatta deneyimli bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var. Fidelik için yapılan havuzda 3 ton, 3. evre havuzda ise herbirinde 6 ton su olacak. Su yüksekliğinin 30 cm olacağı düşünülürse sanırım yan duvarlara çok fazla basınç olmayacaktır. Dolayısıyla sadece briket ile yan duvar yapsak bile yeterli olacağını düşünüyorum. Bu durumda dışarda briket duvar, iç kısımda 2 cm strafor, onun içine de sera naylonu koysam sanırım yeterli olur.

katsu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön