View Single Post
Eski 17-04-2010, 00:37   #17
asumandilek
Ağaç Dostu

asumandilek's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alimallah Mesajı Göster
Yayınladığım kuş yuvası fotoğrafını çekerken, uzaktan tele ile çektim veya çeşitli tedbirler aldığımdan kuşları hiç rahatsız etmedim diyebilirsiniz. Ancak bu fotoğrafları izleyen insanlar sizin çekim koşullarınızı bilmeyerek, sizden daha iyi fotoğraflar çekebilmek için bir yarış içine girip, kuşları rahatsız edebilirler. En iyisi "kurdun aklına kuzuyu" hiç getirmemektir Yani bu tür fotoğrafları yayınlamamaktır.

Duyarlılığınız utanmama neden oldu gerçekten. Aslında sürekli insan geçen bir yerde hemen yol kenarında gördüğüm bu yuvayı çekerken yaprakların şeklinin bozulmamasına bile dikkat ederek elimden geldiğince çabalamış olsamda ve hatta sonrasında annem bir telefon konuşmasında kuşların yumurtadan çıktıklarını haber vermiş olsada içim çok ezildi yazdığınız mesajla. Duyarlılığınız için çok teşekkürler sevgili alimallah. Kendi adıma rahatım evet ama bu fotoğrafla öörnek olduğum ve birilerinin aklına doğal kuş yuvası fotoğraflamasını sokmuş olabileceğim gelince çok üzüldüm. Tekrar teşekkürler...

asumandilek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön