View Single Post
Eski 12-04-2010, 22:18   #20
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Arkadaşım Halil Önen'e açıklama.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Sevgili epsody,

unutmayın sonuçlarını paylaşırım dediniz. Şeftaliler çiçek açtı ve yapraklanmaya başladı.
Mog bir gübre ve ilaç etkisi bekliyorsunuz. Sıvı enzimlerin klok hastalığına etkisini merak ediyorum.
Yoksa, gübre bitkiyi güçlendirir, güçlenen bitki hastalanmaz mı? deniyor.

Çiçekte atmak tehlikeli değil midir? Enzimler çiçekleri dökmesin.

Ben aparatmanın önündeki aşıladığım armut ağacına atacaktım ama tam meyve bağlamadığı için ve en önemlisi çok kötü koktuğu için_kovulma ihtimali yüzde 1500 gibi duruyordu_cesaret edemedim.

Ayhan kaptan ema ile mog'u karıştırmışsınız. Oranlarını nasıl ayarladınız. (bu ema'yı (Doğasever) her şeye karıştırıyoruz ya, hayırlısı)

Müdür bey diyor ki mog meyve tutumunu olumlu etkiliyormuş ben böyle bir bilgiye ulaşamadım.

(Enzim sayfasını iyice okumalıyım)
Arkadaşım Mog gübreyi 15 martta geliboluda kullandım lakin sonuçlarınıda bilmiyorum , şu anda ben istanbulda bulunmaktayım, mayıs ayı içinde orada olacağım sonuçlarını hatta bahçemdeki edindiğim gözlem ve deney çalımlarımın bilgi paylaşımlarını sizlerle paylaşacağım , burada pek tarımsal faaliyetlerim olmuyor kompost çalışmaları dışında, şimdilik aktaracaklarım bunlardan ibaret hepiniz sevgiyle kalın.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön