Konu: acemi_caylak
View Single Post
Eski 12-04-2010, 16:44   #2
Dogasever
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sevgili Dostum
Seni biraz daha tanımak beni son derece memnun etti. Hele ki 1 Mayıs'a katıldığın için okuldan atılman beni çok üzdü. Bizler 12 Eylül'den sonra öyle acı bir dönem yaşadık ki, bizim neslimize kayıp nesil desek yalan olmaz. Bir taraftan askeriyeye güdümlü okul yönetimleri (ders yaparken yanımızda jandarmalar otururdu!), diğer taraftan siyasi grupların baskılarıyla susturulmuş, sindirilmiş, örselenmiş bir nesil olduk çıktık. Bunun cezasını da, sosyallikten, politikadan uzaklaşarak ya da uzaklaştırılarak ödedik.

Şimdi ise, tarımsal tartışmalarımız, organik tarım uygulamalarımızla sanki geçmişte yarım bıraktığımız bir görevi tamamlıyor gibiyiz. Bu defa karşımızda, tanklar ya da silahlar yok görünüyor ancak onların yerine, emir kulu olmuş hükümetler, bürokrasiye boğulmuş bakanlıklar, köhnelemiş zihniyet, uluslararası ilaç firmaları (ve yerli işbirlikçileri) var. Ama bizim de çelikten bir inanacımız var. Başaracağımızdan hiç kuşkum yok.

İyi ki varsın ve iyi ki seni tanıdık. Çalışmalarını gönülden destekliyor başarılar diliyorum.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön