View Single Post
Eski 08-04-2010, 16:17   #1
minka
Ağaç Dostu
 
minka's Avatar
 
Giriş Tarihi: 11-09-2006
Şehir: Adana
Mesajlar: 248
Gilia tricolor (Kuş gözü)

GİLİA TRİCOLOR - BİRD'S-EYE - KUŞ GÖZÜ

Kurutulmuş çiçek olarakta saklanabilen Kuşgözü Gilia, uzun süre lavanta renkli kenarlı beyaz çiçeklerinin rengini korur. Kokulu çiçeklerin yaydığı kokuyu kimileri çikolata kokusuna benzetir. Şüphesiz civardaki kelebekleri büyüsü altına kolaylıkla alan Gilia, tatlı kokuları ile yaz günlerini dolduracaktır.

Boylanan bitkiyi bir arada ekitiğinizde çiçekler birbirine destek olacağından daha güzel görünürler . Sürgün uçlarında sayısız açan çiçekler bir arada kokulu buketler oluşturacak, Gilia'yı en sevdiğiniz çiçeklerinizden biri yapacaktır. KURAKLIĞA dayanıklı olan Gilia'yı yinede sıcak yaz günlerinde düzenli sulamanız, onun gelişimine destek olur.

Tohumdan yetiştirmesi oldukça basit olan Gilia her yıl döktüğü tohumlardan tekrar tekrar süren bir bitkidir.Çimlenme :Kolay 7-14 günde Çiçekler :Trompet şekilli , lavanta kenarlı beyaz çikolata kokulu çiçekler. Kelebekleri çeker, nefes kesen kokulu buketler oluşturur. Yaz boyu çiçekliBakım :Kolay, bol güneş, geçirgenliği yüksek bahçe toprağı, kuraklığa dayanıklıEkim :Sonbahar Eylül - Kasım - Bahar Şubat-Nisanİdeal :Çiçek tarhları, Arka Bordürler, geniş derin saksılar.Bu bitkiyi yetiştiren oldu mu acaba? Çok güzelmiş ve kuraklığa dayanıklı imiş.

Name:  gilia_tricolor_cl.jpg
Views: 2483
Size:  13.2 KBName:  gilia_tricolor.jpg
Views: 2821
Size:  28.0 KB

Name:  GiliaBird's-Eye4-17-05.jpg
Views: 3145
Size:  49.7 KB


http://zengardentr.com/index.php?do=...oduct&pid=1075
http://www.underwoodgardens.com/Bird...uctinfo/F1012/
http://www.anniesannuals.com/signs/d...ricolor_BE.htm

 
minka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön