View Single Post
Eski 02-04-2010, 11:21   #9
alperen55
Ağaçsever

alperen55's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2007
arkadaşlar ben tavuk yetiştiriciliğindeki bazı zorlukları anlatmak istedim biliyorumki arkadaşımızda kendisi üretmek ve yetiştirmek amaclı yapmak ve bu sayede kendini geliştirmek amaclıbir hobi yadabir amac planlamıs ama ne olursa olsun yapacağımız işin amaca uygun yapılmasına inananlardan biri olarak cevap vermek istedim ...

ben genelde bircok hayvanın yetiştiriciliğini vede satımını yapmaktayım ben samsun 19 mayıs üniversitesi ziraat bölümnde bıldırcın ve etlik civciv lerini temin ediyorum su anda elimde 100 tane kadar bıldırcın 2 tane pekin ördeğim 10 tane hint tavuğu ve 5 taen horozu ,100 tane kadar guvercinim 3 tane köy tavuğum yetişkin olarak bununmaktadırlar . alım satımını yaptım gelip giden civcivlerini saymıyorum yetişkinlerden genelde baya sonuc aldım bunlardanda üretim yapmaktayım . yeni yapmıs oldum kulucka makinamda daha yeni deneme amaclı 7 ördek yumurtası 10 hint tuvak yuurtası ve 4 köy tavuk yuurtası koymus bulunuyorum muhtemelen tavuk yumurtalarım 21 nisanda ördeklerim ise tahmin söylüyorum 27 **** 28 nisanda inşallah cıkmaya başlayacaklar herkeze saygılar diliyorum...

alperen55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön