View Single Post
Eski 23-03-2010, 21:33   #8
Arnavut
Ağaç Dostu

Arnavut's Avatar

Giriş Tarihi: 13-12-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hidayetcaliskan Mesajı Göster
sayın alperen55
gerçi ben bu yazıyı geçen yıl yazmıştım ama yine de açıklama getiriyim. 100 tavuğun maliyeti konusunda haklısınız. Bu veya başka hangi iş olursa olsun küçük miktarlarda yapıldığı zaman karlı olmuyor. Ancak benim bu işi yapmak istememdeki esas neden kar değil sosyal sorumluluktu. şöyle ki, bu tavuklar çoğunlukla kesimhanelerde sulu sistemle yolunduğu için yani sıcak suda bekletildikleri için bu sıcak suyun etkisiyle kanlarının etlerine karıştığı bu nedenle de yenilmesinin haram olduğunu söyleyenler var. Ben bilmiyorum doğru veya yanlıştır. Bu yüzden de çevremde marketten tavuk alıp yemeyen bir sürü insan var. Ben bu işe girseydim bu yüzden girecektim. Ama şimdilik kısmet olmadı. Sonra imkanım olursa yine yapmayı düşünüyorum. Zaten öyle fazla tavuğu kesecek tesisim falan da yok. Ama eğer yapacak olursam son derece temiz biçimde yetiştirip temiz şekilde keseceğim inşallah. Dediğim gibi şimdilik hayal...
Sayın Hidayet Çalışkan;

Düşünceniz gerçekten çok güzel ve yerinde kutluyorum.Söylediklerinize katılmakla beraber bir hatırlatma yapmak istiyorum.Piyasada şuanda bulunan büyük firmaların çoğu kesimlerini islami şartlara uygun gerçekleştiriyor. Bahsi geçen firmaların internet sitelerinde gerekli açıklamayı bulabilirsiniz.

Saygılar.

Arnavut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön