View Single Post
Eski 19-03-2010, 19:09   #24
Emre Kuzu
Ağaç Dostu

Emre Kuzu's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2009
Öncelikle; sağdaki gövde geride kalmış gibi görünüyor.
Bunun nedeni ortadaki gövdenin sağa çıkan dalının, sağdaki dalın tepesini kapatması da olabilir.

Sağdaki gövdeyi bilerek geride bunun farkındaydım eğer onu öne alırsam arka tarafta boşluk olacak ben ağacımı her yönünden bakarak şekillendirmeye çalıştım. ve eğer o gövde öne alınırsa dolgunluk denen bir şeyde kalmaz tabi 3 boyutlu görmediğiniz için ben gibi. böyle düşündünüz.

Ortaki gövdenin sağa çıkan dalıdan oluşmuş iki dalcığın yukarı ve aşağı doğru olduğu görünüyor.
Bu dalı 90 derece çevirerek o dalcıkları yere paralel hale getirmelisiniz.
Belkide bu uygulama ile sağdaki gövdenin tepesini de açmış olursunuz.

Yukarıda kalan dalcığı bilerek yukarıda bıraktım sağ gövdenin liderini kapatmasın ve kesmesin diye ama tabi böyle güzel durmuyor. bakacağım çaresine daha bitmedi bu ağac ****** işlemler devam edecek bu ilk ham şekillendirme, sonrasi hali.

Soldaki gövdede ise çok aşağıdan, gövdelerin başladığı noktadan bir dal çıkartmışsınız.
Bu da hoş görünmüyor.

O dal gövde gelişmesi için bırakılan kurbanlık dal. Zamanı gelince kesilecek. bunu belirtmeliydim kusura bakmayın.

Fazlaca bırakılan kurumuş dal efektleri de göze batıyor.
Bunlarında yukarıda olanlarını değil, aşağıda ayrıntılı görünenleri bırakmanızı tavsiye ederim.

Tamam yukarıdekiler gidecek aşağıdakiler kalacak.

Öneri ve görüşler için teşekkürler.

Düzenleyen Emre Kuzu : 19-03-2010 saat 19:11 Neden: İmla hatası
Emre Kuzu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön