View Single Post
Eski 17-03-2010, 18:29   #97
umıt79
Ağaç Dostu

umıt79's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2009
Sevgili arkadaşlar ben bu bitkinin ticaretini yapmıyorum .Sadece sevgili oppss ile birlikte aylardır Türkiye den onlarca insanla, onlarca sera ve yüzlerce mail adresiyle irtibata geçtik.Pek çok geri dönüşüm oldu.Tahmin edeceğiniz üzere ; zaman zaman kandırıldık. Bazen para kaybımız oldu.Bazen zaman kaybettik.Arkadaşlarımızı italya da ,Almanya da bizler adına seralara gönderdik.Hayatlarında bile görmedikleri bir bitkiyi arattık...Bu arayış çalışmaları sırasında onlardan da bitki dostluğuna kucak açanlar oldu.

Yurdun en az 40 ilinde bu bitki arandı.Pek çok botanikçiye telefon,e mail ve yüzyüze bitki tanıtılıp bulunabilirlik oranı soruldu...

Hani ''artık aramayacağım rastlarsam '' diyebileceğim psikolojik yılgınlık zamanımda güzel bir haber geldi. Bitki bulundu ve örnek bitkiler alındı diye...Arkadaşım tek saksı fiyatına 7 tl ye almış.Ama ben gittiğim de mutlaka çoğul pazarlık yaparım.Başka bitkiler de alacağım çünkü...

İşte böyle sevgili dostlar...Sevgili Oppss un da eklediği fotoğraflarla sanırım sizlerde bitkiyi iyice tanıyacaksınız. Sizden ricamız eğer bu yaprak şekillerinden bir yerde bir bitkiye rastlarsanız forumda bu alana mesaj bırakmanız.Çünkü REX BEGONİA kardeşliği başlıyor..

Düzenleyen umıt79 : 17-03-2010 saat 18:31 Neden: eksik bilgi
umıt79 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön