View Single Post
Eski 09-03-2010, 22:29   #1
mico
Ağaçsever

mico's Avatar

Giriş Tarihi: 30-12-2009
Salma (büyük kuş kafesi) için az ışığa uyumlu sarılıcı bitki ne tavsiye edersiniz?

Beslemekte olduğum zebra ve bengal ispinozları için 2m x 1,5m x 1,8m boyutlarında bir kafes(salma) yaptım. Kuşların kendilerini daha doğal bir ortamda hissedebilmeleri için salmanın içine saksıda bitki koymak istiyorum ancak bir problemim var; salma yarı karanlık bir yerde duruyor, yani gündüz öğle saatlerinde aydınlık ama günün diğer saatlerinde genelde loş bir ışıkla aydınlanıyor. Sadece küçük bir pencereden az bir ışık alıyor, direk güneş ışığı almıyor, onun dışında floresan lambalar var. Salmanın içine sarılıcı-tırmanıcı bir bitki koymak istiyorum ama bu bitki olabildiğince az ışığa uyumlu olmalı. Bitkinin güzelliği estetiği önemli değil, önemli olan dayanıklı, saksıda beslenebilen, hızlı gelişen bir tür olmalı ve az ışığa kanaat etmeli. Şu anda birkaç kök asma çeliğini kum-bahçe torağı karışımına dikerek salmanın içine yerleştirdim, bunun dışında tavsiye edebileceğiniz bir sarılıcı bitki var mı acaba?

Düzenleyen mico : 10-03-2010 saat 23:41
mico Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön