View Single Post
Eski 02-03-2010, 17:08   #86
heDera
Ağaç Dostu

heDera's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2007
Bende elektiriğimi yeni bağlattım sonunda Benim aldığım elektirik tarımsal önce tarlanızda su kuyusuna DSİ den ruhsatlandırıyorsunuz Tarım il müdürlüğünden yetkeliler gelip kuyu olduğunu ve burada tarım arazisi olarak kullanıldığını onaylıyor.Bazı hesaplamalarla ne kadar su gerektiğini ve kaç voltluk elektirik gideceğini hesaplayıp DSİ ye geri gönderiyor dosyaları bunun maliyeti 150 tl daha sonra DSİ tekrar başka elemanlar gönderip şayet 10 mt derinliği geçmiyorsa kuyuyu ruhsatlandırıyor.Eğer geçiyorsa bir ceza ödeyip öyle ruhsatlandırıyorsunuz:=).Geçmediğini var sayarak bunun maliyetide size 200 tl.tabi size uygun görülen elektirik monofaze veya tirifaze ise yanılıp daha fazla maliyet çıkmasın derseniz yanılırsınız zira aradaki fark 100 tl imiş.Size en yakın direkle saattin yapılacağı mesafeyi de maliyeti arttırıyor her bir metre.Kablonun mt si 35 tl. elektirik saati ise 40 tl hepsi bu en yeni fiyatlar bunlar ve bende elektirik ve suyuma kavuşmuş oldum.Bu arada işlemler 15 gün sürüyor bilginize umarım işinize yarar ..

heDera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön