View Single Post
Eski 26-02-2010, 21:22   #30
toplumcu
Yeni Üye

toplumcu's Avatar

Giriş Tarihi: 26-02-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Birol Mesajı Göster
Kullandığım miktarı da yazayım isterseniz belki örnek teşkil eder, 1 depo suya ( yani 400 lt ) 12 kg göztaşı, 10 kg sönmemiş kirec koydum. Önce depoyu yarıya kadar suyla dolduruyorum, temiz bir bidonun içinde yavaş, yavaş göztaşı ilacını suyla karıştırıyorum, iyice erittikten sonra suyun içine boşaltıyorum. Başka bir kapta ( göztaşını karıştırdığımız bidon olmaz ) kireci suyla iyice eritiyorum, yalnız göztaşını karıştırırken kullandığım karıştırma aletini kesinlikle kullanmıyorum, başka bir temiz aletle karıştırıyorum. Eriyen kireci de depoya yani suya boşaltıyorum, deponun üzerine doluncaya kadar su tamamlıyorum sonra hepsinin iyice karışması için deponun turbosunu pervanesini 5-10 dk calıştırıyorum ki iyice karışsın karışım ve kullanıma hazır hale geliyor. Atarken en dikkat edilecek husus yağmurlu ve rüzgarlı bir hava olmaması, tabii her agaca tek tek dikkatlice atmak gerekiyor hiç bir yer kalmaması lazım ilacın değmediği, en az 2 saatte yağmur yağmazsa ilacın üzerine hiç bir sorun olmaz artık, ağaçlar mavi mavi gülümser size...
Kardeş bu uygulama ağaçları yakmaz dimi. Soğuktan koruyalım derken bütün ağaçlardan olmayalım sonra. Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler.

toplumcu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön