View Single Post
Eski 27-12-2009, 18:09   #22
malina
agaclar.net
 
malina's Avatar
 
Giriş Tarihi: 04-04-2004
Şehir: İstanbul
Mesajlar: 37,854
Aynı konuda bir haber...

Trakyalı işadamları Ergene Nehri`nin kurtarılması için Ankara`ya çıkarma yaptı

Trakya Bölgesi`nin oda ve borsaları ile Uzunköprü ilçesindeki sivil toplum örgütleri, Ergene Nehri`nin kurtarılması için Ankara`ya çıkarma yaptı. Yaklaşık 120 kişi ile Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu ile görüşen heyet, Ergene için bir an önce harekete geçilmesini istedi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı ve Milletvekili Prof. Dr. Necdet Budak`ın öncülüğünde Ankara`ya giden kalabalık heyet DSİ Genel Müdürlüğü`nde yapılan toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, Ergene kirliliği ile ilgili olarak belediyelerin suçlandığını belirterek, `Bizler bu konunun artık bir sonuca ulaşmasını istiyoruz. Çevre sağlığı ile ilgili ciddi tehditler var. Bunun için Sağlık Bakanlığı ile koordineli çalışılması gerekiyor. Ayrıca denetimlerin sıklaştırılmasını talep ediyoruz.` dedi.

Edirne Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yardımcı, Ergene Nehri kirliliğini TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu tarafından Başbakan Recep Tayip Erdoğan`a çeşitli platformlarda defalarca anlatıldığını söyledi.

Yardımcı, `Ben bölgedeki oda ve borsalarım adına konuşuyorum. Bizler üstümüze ne düşerse yapmaya hazırız. Bir an önce harekete geçelim. Sulamayı bırakın, ekilen tohum bile çıkmıyor. Bizler yarın çocuklarımıza hesap veremeyecek hale geleceğiz.` diye konuştu.

EDİRNE (CİHAN)

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön