View Single Post
Eski 12-01-2010, 16:10   #86
GothiCat
Ağaç Dostu

GothiCat's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2010
Ne güzel çiçeklerinizi görmüşsünüz.Ben az önce diktim.Bakalım nasıl bir güzellik gelecek dünyaya...Bu çiçek direkt güneş sevmiyormuş.Nemli ortam ve haliyle suyuda seviyormuş.Zaten çiçekli bitkilerin çoğu güneşi doğrudan sevmez.Yaprakları ve çiçekleri yanıyor.Ben çoğu bitkiyi yazın **** hava sıcakken direkt güneş ışığına maruz bırakmamayı uygun görüyorum.Elbette daha bilgililerde vardır ama çok şükür şimdiye kadar hiç eyvah n'oldu bebeğime! demedim Çok merak ediyorum ne renkte açacaklar.Bir de ben bitkilerime balkondaki kuş pisliklerini(evet aynen öyle!) ve bir tane vitamin hapını (tercihen Supradyn) ılık suda eritip,soğuduktan sonra veriyorum.Bir fincandan daha az bir oranda ve üç haftada bir falan.İnanılmaz iyi geliyor.Vitamin ilaçları zengin bir formüle sahiptir.Çoğu zor bitkinin sevdiği demir ve fosfor başta olmak üzere bir çok vitamin,çinko ve bakır içerir.Fazla verirseniz bitkinizi öldürürsünüz.Kurur.Dediğim gibi üç haftada **** ayda bir yeterli Çiçek coşturan gibi ürünlere bile gerek olacağını sanmıyorum.Benimkiler çiçeklenince resimlerini koyarım

GothiCat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön