View Single Post
Eski 12-01-2010, 02:06   #436
lecterss
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2010
İyi geceler butun konusmaları okudum ancak benımkıne benzer bır sorun hıc yok 9 yasında çapkın adında cok guzl bir kusum var bu gune kadar hıc hastalanmadan sorunsuz getirdik ancak 3 gun once bi anda durgunlastı ve ciddi bi hastalık belirtisi gostermeye basladı belirtilerine baktıgımda sorunu

SOLUNUM YOLLARI BOZUKLUĞU :

Hayvan boğazına bir şeyler takılmış gibi ağzını açıp kapatır; kuyruğundan nefes alıyormuş gibi kuyruğunu sallar.

TEDAVİSİ : İçme sularına tedavi süresince vitamin konur ve her gün ağza 1-2 damla %2,5 Baytril 5 gün süre ile damlatılır

bu uygulamayı bu gun yapmaya basladım agzına 2 damla seklınde ancak 3 gundurde aviastım die bi ilac kullanıorum suyuna karıstırarak sorun su kı su ıcıyor ancak hıc yem yemiyor 3 gundur yem yemeyince direnci iyicene kırldı hala ucabiliyor ama zorlana bu gun kafesn altnda durmaya basladı kı bu cok kotu bi durum ayrıca gogus kısmında kemık gıbı bısey oldu dokunmadan bellı olmuyor ancak dokundugumda dikkat ettigimde farkedebiliyorum yem yemesi icin ne yapabilirim benim icin ne kadar degerlı oldugunu anlatamam ise yarar bi fikri olan paylassın lutfen
kullandıgım yem kabuklu yem kabuklsuz yem almayı dusundum ama oncedn kullanmıstık yemiyo ..... yardm edn lutfen

lecterss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön