View Single Post
Eski 27-12-2009, 23:13   #18
İlknur Kavas
Yeni Üye

İlknur Kavas's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2008
Sevgili İpek;
Geçtiğimiz cuma günü yapılan "Bonsai Uygulama Atölye Çalışması" nı sıcağı sıcağına paylaşman çok isabetli olmuş.Ben de bir başlık altında paylaşma düşüncesi içerisindeydim, sen açmışsın iyi de yapmışsın.Kendi adıma paylaştığın ve tüm yazdıkların için çok teşekkür ederim.
"Yaş ve Kuru Çiçek Düzenlemesi" dersi okulumuz Seracılık ve Süs Bitkileri Yetiştiriciliği Programı 2. sınıflarda okutulan 3 kredilik derslerden biri.Ders içeriğinin zenginleştirilmesi, öğrencilerin uğraş alanlarının genişletilmesi ve onlara farklı bir bakış açısı kazandırmak hususunda "Bonsai" ve "İkebana" bu ders içerisine dahil edildi.Türkiye 'de Önlisans düzeyinde ders içerisinde ilk kez yapılan bir çalışma olmasının yanında tek olma özelliğini de taşıyor.Ama şahsi deneyim ve kanaatime göre bu sayı kesinlikle artırılmalı. Çünkü "Bonsai" ve "İkebana" çocuklar üzerinde ruhsal anlamda olumlu etkiler yaratmasının yanında, Onlara farklı bir uğraş alanı alternatifi de sunuyor.
Geçtiğimiz yıl ilkini düzenlediğimiz "Bonsai Uygulama Atölye Çalışması"nın bu yıl 2. sini düzenledik.Elbette eksiklikler çok çünkü hepsi de "Bosai" ile ilk kez tanışıyor.Bu tanışmanın uzun bir yolculuğa sebebiyet vereceğini ve çoğunun bu uğraşa gönül vereceğini ümit ediyorum...
Ve
Birkaç fotoğraf da ben paylaşmak istiyorum.

Eklenen Resimler
Dosya Türü: jpg sumyo1394.jpg (76.4 KB, 940 views)
Dosya Türü: jpg sumyo1398.jpg (69.6 KB, 947 views)
Dosya Türü: jpg sumyo1411.jpg (73.6 KB, 934 views)
Dosya Türü: jpg sumyo1391.jpg (70.3 KB, 932 views)
Dosya Türü: jpg sumyo1403.jpg (68.1 KB, 914 views)

Düzenleyen İlknur Kavas : 27-12-2009 saat 23:48 Neden: cümle düzeltimi
İlknur Kavas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön