View Single Post
Eski 21-12-2009, 15:01   #76
emrebakan
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-11-2009
Merhaba arkadaşlar,
Güler hanımdan aldığım aloe veraları sabahına dikmiştim. Ancak kullandığım torak ve aloe veraların saksılarda dik durmaması üzerine bu hafta sonu üzerlerinde tekrar çalıştım. Anaç aloe verayı daha önce diktiğim saksıdan çıkardım. Alttan üç, dört yaprağını keserek daha derine ve daha büyük başka bir saksıya diktim. Şimdi eskisinden daha dik ve sağla duruyor. Ayrıca daha önceki toprağa kum karıştırmıştım. Ancak bu kum biraz iyot kokuyordu. Deniz kumu olabilir düşüncesiyle toprağı da değiştirdim. Akvaryumcudan aldığım dere kumu, torf ve gevşek bir toprak karışımını kullandım. Güler hanımın dediği gibi geçirgenliği fazla bir toprak oldu. Aynı toprağı yine diğer küçük köklerde de kullandım. Bu arada saksı değiştirirken anacın köklerinde çürümeye başlamış kahverengi zar şeklinde kabuklar gördüm. Bu kabuklar çok yumuşak dağılıyorlardı. Bu yüzeylerde biraz temizlik yaptım ve yukarı doğru çıkmaya başlayan ve yavru kök olduğunu sandığım henüz beyaz renkli bir, iki tane çıkıntı gördüm. Kısmetse yarın fotoğrafları yükleyeceğim.
Sevgiler.

emrebakan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön