View Single Post
Eski 17-12-2009, 14:54   #11
Orhan Özbilgiç
Ağaç Dostu

Orhan Özbilgiç's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2008
Benim bahçemde var!

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi skaraca Mesajı Göster
Teşekkürler Sayın siniroluyorum. İyi haberleri babanız aracılığıyla sizden bekliyoruz.
Sevgili skaraca;
Keşke bu başlığa 10-15 gün önce baksaydım. Neden mi? Sanırım 7 aralık günü, bahçemin arka bölümünde ki fındıklığın, komşu bahçelere olan sınırlarındaki yabani otları, misinalı tırpanımla temizledim. Bu arada, biraz daha içeride kalan, yaklaşık 7-8 metrekarelik bir bölümde, mevsimsel olarak, yaprak dökmeyen Hedereler dışında bir bitkinin yayıldığını gördüm.
Bu ot bizim için, adını bile önemsemediğimiz sıradan bir yabani ottu. Tabii ki onlarıda tırpanladım. Fakat asıl amacım sınır temizliği olduğu için, bu otlara yüzeysel bir traş yaptım. Malum köklenip sökülmediği ya da herbisit uygulanmadığı sürece onlar orada yaşamaya, hemde yayılarak devam edeceklerdir.
Dedim ya, keşke önceden tanımış olsaydım. Hem resim çekerdim, hemde yumrularından toplar getirirdim. Çünkü bu bitki kesinlikle resimdeki bitki. Artık baharda, ilk işim, onları resimlemek olacak. Çünkü anladığım kadarıyla kışı yeşil yaprakları ile geçirecek.
Baharda bahçemle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyeceğim.

Orhan Özbilgiç Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön