View Single Post
Eski 15-12-2009, 22:18   #2614
triple
Ağaç Dostu

triple's Avatar

Giriş Tarihi: 13-10-2009
Mine Hanım verdiğiniz bilgiler için Tekrar tekrar sağ olun.
yanlız resimleri tekrar dikkatlice inceliyecek olursanız beyazlayan yapraklar canlı diri sertliklerinde bir problem yok sadece rengi sanki klorofil alamiyor gibi. fakat aynı yerde 6 farklı cins afrika menekşem var ve 11 saksı menekşe aynı yerde duruyor .
Anlayamadiğim suyla ilgili bir problem olsa digerlerinde de aynı sorun olması gerekmez mi?
**** kırmızı örimcek olsa aynı yerde ki gerek menekşelerde gerekse diger bitkilerde kırmızı örümcek görülme olasılıgı olmaz mı?
ki büyüteclede inceledim herhangi bir zararlıya rastlayamadım.
menekşelerim in tümü aynı buyuklukte ve saksıları aynı toprakları aynı bulundukları ortam aynı ama 2 saksıda iki farklı menekşede bu olay var . sanirim dediginiz gibi virütük bir olay. tecrit işlemine hemen basladim oldukları odadan aldim mutfak pencereme koydum fakat burada da asiri nem olayından endiseleniyorum.
Hersey icn tekrar sağolun minnet ve şukranlarımla
Ekliyecek baska birseyiniz varmı menekşelerim icin?

Son bir soru baharda toprak değişimi yapacam emcburen paketler içinde hazır torf alacaz piyasada ki ben evime cok yakın oldugundan KOCTAŞ a gidiyorum orada da bir kac farklı marka torf mevcut bir kısmı yabancı digerleri yerli onereceginiz bir marka varmı?
ozelikleri hemen hemen hepsinin aynı gorunuyor ürün paketine bakıldıgında Ph degerleri hemen ehemn aynı .
Torf konusnda da ayrıca bir bilgi veriseniz minnettar kalmıs olacam
saygılar

triple Çevrimdışı   Başa Dön