View Single Post
Eski 14-12-2009, 12:49   #113
v.secill
Yeni Üye

v.secill's Avatar

Giriş Tarihi: 03-12-2009
Iyigunler.Sayfanizi okudum cunku ben de yaklasik 3 hafta once 2 cesit lavanta tohumu ektim torf pelletlere,torfun kurumasina izin vermedim ama az suladim oksijenli su ile.gun icinde plastik kabin kapagini actim bir iki saat.Ev 23-24 derece.Salonda sehpanin uzerinde duruyordu.4 gun once biri filizlendi.Bana sanki biraz daha sicak ortam istiyorlar gibi geldi,cunku arada ben de usuyorum evde.Bunun uzerine plastik kapta agzi kapali sekilde geceleri kaloriferin uzerine koyuyorum 3 gundur.Yatmadan once bakiyorum hic birsey yok.Sabah kalkinda mutlaka biri filizlenmis oluyor ve bir gecede neredeyse 1 cm uzamis oluyorlar.Ben de filizlenenleri tek tek plastik bardaklara alip tekrar salondaki sehpanin uzerine aliyorum..Kalanlar gece yine kaloriferin uzerinde kalacaklar.Filizlenme oluyor,ancak Filizler cok hizli buyumuyor,acaba diyorum yine sicak ortamda mi devam etsem buyutmeye?Ben de onu dusunuyorum bu aralar..Ektigin 2 turden birer tanesini buyutebilsem yeter bana.Geresini celik alarak cogaltirim diye dusunuyorum..Gelismeleri daha sonra tekrar yazarim,resim de eklerim..Herkeze kolay gelsin.

v.secill Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön