View Single Post
Eski 14-12-2009, 12:30   #91
yaylaboztaş
Ağaç Dostu

yaylaboztaş's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Teşekkürler

Yazılanları duygulanarak okudum.
Ben öneride bulunmayacağım, çünkü verilen öneriler yerinde, aynı tekrarları yapmak yanlış. Konuya başka bir açıdan yaklaşmak istiyorum.

Bu düşünceyi yaşama geçirirseniz öylesine yararlı ve çocuklarımızın ruhsal gelişimine uygun bir çalışma olacak ki. Düşünen, konu açan, düşünce-lerini ileten herkese sonsuz teşekkürler.

Dün gece okumakta olduğum yazar Hidayet Karakuş'un,"Sılam Isparta" adlı anı kitabında Hidayet Bey öğretmenlik yaptığı okulda, kuru bakımsız okul bahçesinden duyduğu üzüntüyü öğrencilerine anlatıp, öğrenciliğinin geçtiği,Gönen Öğretmen Okulunu tanıtıyor. Sebze bahçelerini ağaçlarını, yeşillik alanlarını, oturma ve spor bölümlerini betimliyor.

Öğrenciler önce inanmıyorlar, şaşkınlıkla dinliyorlar. Sonra bir öğrenci söz alıp "Öğretmenim, bunun için bütün öğretmenlerimiz bize "Oturun"
diyor,yalnız siz "buyurun" diyorsunuz" diyor.

Bu yaştaki bir öğrencinin insan davranışındaki, incelik ve saygıyı doğası güzel, yeşil ve bakımlı bir ortamda öğrenim görmekle ilişkilendirmesi ne kadar anlamlı değil mi?

Siz sevgili arkadaşlarım bunu yapıyorsunuz. Minnet ve saygılarımla.

Düzenleyen yaylaboztaş : 14-12-2009 saat 12:37 Neden: satır aralarında düzensizlik var.
yaylaboztaş Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön