View Single Post
Eski 24-11-2009, 09:34   #11
nikomedia
Ağaç Dostu

nikomedia's Avatar

Giriş Tarihi: 24-07-2009
Ben yeni bahçe sahibi olanlardanım. Sırf doğal beslenebilmek adına herşeyi kendimiz yetiştirmeye çalışıyoruz. Buradan edindiğim bilgilere göre haraket edip eylül ve ekim aylarında epey sebze ektim. Bunlar: kara lahana, pazı, beyaz lahana, brokoli, brüksel lahanası, roka, kereviz, ıspanak, patates,turp, marul, kıvırcık, havuç, maydanoz ve dereotu. Kara lahana ve pazılarım çok güzel oldular, keza ıspanak ve rokalarımda. Patateslerim yemyeşil filizlendiler, havuç ve turplarda öyle, ama diğerleri için aynı şeyleri söyleyemicem. Gözünün içine bakıyorum hepsinin ama yinede çok nazlanıyorlar. Tabi büyük ihtimalle benim tecrübesizliğimden kaynaklı tüm bunlar.

Size gelince, okuyup öğrendiklerim kadarıyla bu ayda herhangi birşey ekilmiyor sanırım.Ocak, şubat aylarında zamanı gelen tohumlarınızı ekebilirsiniz. Tabi burada bu kadar bilgi sahibi kişiler dururken bana fazla laf düşmez ama az da olsa öğrendiklerimi paylaşmak istedim. Bundan sonrası için size kolay gelsin. Bol sebzeli, bereketli günler.

nikomedia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön