View Single Post
Eski 17-11-2009, 19:42   #11
epsody
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Topraklarımızda organik üretime doğru.

Arkadaşlar Benzinlide olsa bu aletin bedeline ödenecek para Bahçenize organik mataryal olarak ödenecek, kendini amorti edecektir, hizmet özelliği çok yüksek bir alet, bahçesi olanların alması gerekli diyorsam meyve bahçesi olanların ivedilikle alması gerekli bir alet.

Düşünün arkadaşlar birkere özenle bakımını yaparak yetiştirdiğiniz meyve ağaçlarınızın dal ve yaprakları bahçenizde tekrar öretim sürecine katılarak sizin ekonominize bildiğimiz organik gübrelerden daha değerli bir oluşumla, yeni üretim sürecine katılarak bahçenizin bereketine bereket katarak ürünlerinizin tat aramo raf ömrü bir önceki hasattan daha iyi olduğunu göreceksiniz.

Bu oluşumların ayrıntılarına inerek açıklamakta fayda görüyorum.

Bahçenizdeki dal yaprak ve diğer organik atıkların katma değerleriini ortaya koyalım, emek vererek o dalın ve atıkların üzerinde bitki besin maddelereinin senteziyle enzimler, güneşten aldığı enerji fotosentez enerjisi, sonuçta kombine olmuş bahçenizin ürünü olan organik yapı bunu dışardan temin etmeniz mümkün değil, sonuçta bu dal öğütücü makina ile tasarrufu elinize geçmekte üretimde büyük bir avantaj edinmiş oluyorsunuz.

Kısaca arkadaşlar bahçenizin atıkları size mikrobiyal enzim gübre özellikleriyle özdeş olabilecek organik yapıyı bahçenizde üretme imkanı sağlıyacaktır, bahçe toprağınıza kattığınız bu yüksek değerlikli organik mataryeller topraklarınızdaki mikro canlılara sunulmasıyla bahçenizde yepyeni bir üretim süreci başlatılmaktadır işte bu oluşum gerçek olarak organik üretimin başalgıcına eşit bir üretim biçiminin oluşumudur.

Arkadaşlar biraz uzattım galiba bu makinanın faydalarını açıklarkan , neyapalım toprakla arkadaş olursan bu bilgilere ulaşmak zor olmasa gerek,bu bilgilerin ip uçlarını toprakların isteklerinden çıkardım.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön