View Single Post
Eski 09-11-2009, 14:20   #63
selenn
Ağaç Dostu

selenn's Avatar

Giriş Tarihi: 12-04-2007
Uzun zamandır aralıksız yağan yağmurlar sebebiyle bahçedeki sukulentlerimden zarar görebilecek olanları daha fazla ilgilenebilmek için ev içerisine almıştım.

Bu seferde oda ısısı ve nemli olan toprak sebebiyle saksı etrafında minik siyah sinekler uçuşmaya başladı. Zerre kadar ufaklar ama o kadar çoğaldılar ki rahatsız olmaya başladım. Ne yaptıysam sineklerden kurtulamadık.

Aslında bitkiye bir zararı yok ama oda içerisinde sineklerin uçuşması rahatsız ediyor.

Geçenlerde bir yapı marketin çiçek bölümünü dolaşırken bir ürün dikkatimi çekti. Sarı yapışkanlı etiketleri altındaki sivri olan bölümden saksı toprağına daldırdığınızda uçuşan sinekler bu banta geldiğinde yapışıp kalıyorlar. Biraz zalimce gibi ama sayıları gün geçtikçe arttıktan sonra yapacak pek birşey kalmadı.

1 yıl etkisini koruyabiliyor ama sinekler yapıştıktan sonraki görüntüsü pek iç açıcı olmadığından 1 yıl bu görüntüye herhalde tahammül edilemez...

Bu konunun hangi başlıkta konuşulduğunu bulamadım ama aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlara bir fikir olsun diye paylaşmak istedim.

Name:  IMG_0380.jpg
Views: 2624
Size:  32.5 KB

Name:  IMG_0381.jpg
Views: 2606
Size:  28.6 KB

selenn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön