View Single Post
Eski 03-11-2009, 22:07   #9
rencberdede
Ağaç Dostu

rencberdede's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şehnaz Mesajı Göster
anladığım kadarıyla sizde topraksız tarım yapıyorsunuz .merak ettiğim bir konu var ,bitkilerin sıvısını değiştirdiğinizde çıkan eski sıvıyı herhangi başka bitkilerde kullanabiliyormusunuz yoksa bu cıkan sıvı başka bitkilere zararlı olabiliyormu ?üye olduğumdan beri sürekli bu konuyla karşılaşıyorum ,ve çok ilgimi çekiyor .sanırım yeteri kadar bilgi ve gerekli altyapıdan sonra bende küçük bir dememe ile marul yetiştirmek istiyorum .bakalım sizin turplarınızdan nasıl bir sonuç çıkacak .belkide marul ve turp ile başalarım .ilginize çok teşşekkürler .

Çıkan eski sıvıyı tuvalete döküyorum Çünkü kullanabileceğim başka bir yer yok. Bahçem olsaydı oradaki bitkilere dökerdim, faydası olur, zararı olmaz (eğer eski su çok asitli veya tuzlu değilse). Anlaşılıyor ki T1T2 (topraksız tarım virüsünün bilimsel adı ) size de bulaşmak üzere. Şimdiden geçmiş olsun, forumda marul yetiştirme ile ilgili bir çok bilgi var. Benim turplar size kılavuz olmasın, ben onları yanlış besinle besliyorum ve köklerinin top olması için ne yapılmasını gerektiğini bilmiyorum.
Selamlar

rencberdede Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön