View Single Post
Eski 01-11-2009, 11:42   #82
ALONALI
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-11-2009
Hatıra meyve ağaçlarımız da olsun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi neon20m Mesajı Göster
Sevgili Malina bizlerden öneri istemişin benim önerim var. Belediyeler ile görüşülüp ağaçlandırma kampanyaları düzenlenebilir bir dernek kurulup bu dernek altında faaliyetler yürütülebilir TV programları ile anlaşma sağlanarak kampanya başlatılabilir yazın doğal alanlarda konserler düzenlenebilir ve gelirler ile yeni projelere imza atılabilir greenpeace vs. gibi sivil toplum örgütleri ile anlaşma sağlanabilir. Ses getirmek isteniliyorsa DİÇ gibi toplanma olabilir. Toplanma şu şekilde olursa muhakkak ses getirir. Güzel Türkiye'mizin 81 ilinde eş zamanlı hatıra ormanları kurulabilir. Gelir elde edilmeye başlandığı zaman kırsal bölgelerde büyük çaplı fidan dikimleri yapılabilir bu şekilde tonlarca öneri söyliyebilirim bir şey daha bütün üniversitelerde seminerler düzenlenebilir
Arkadaşımın düşüncelerini yürekten destekliyorum.Ben de bir ek yapmak istiyorum.Çok uzun zamandır yediğim her çeşit meyvenin çekirdeğini çöpe atmıyorum.Toprak gördüğüm bir yerlere gömüyorum.Geçen gün saksımın dibine sıkıştırdığım bir çekirdek filizlenmiş.Ne kadar mutlu oldum anlatamam.Çok yere birşeyler ektiğim için tam olarak ne filizleniyor bilmiyorum.Tahminimce bir limon ağacı filizi bu, biraz büyüyünce bahçeme alacağım.Gözüm gibi bakıyorum ona benim de bir dikili ağacım olacak inşallah .Bence herkes bir yere bir çekirdek ekerse doya doya meyve yiyebiliriz.Kilosuna bilmem kaç lira verip dolapta iki günde bozulan meyvelerden değil hem de...elimizi attığımız her an dalından koparabildiğimiz meyvelerden...Gelecek nesillere hatıra meyve ağaçları bırakalım mı?

ALONALI Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön