View Single Post
Eski 17-11-2006, 14:52   #358
sidarta
Çırak

sidarta's Avatar

Giriş Tarihi: 10-11-2006
Bonsai konusunu ilk kez 1993 yılında ağabeyimin üniversitedeki arkadaşlarından duymuştum. 1994 yılında Kütüphanecilik okurken A.Ü.Ziraat Fak.ne gidip bir Prof.un odasına daldım ve bana bu konuda bilgi vermelerini rica ettim. 5-6 sayfalık bir fotokopi aldım, bunlar benim ilk Türkçe bonsai notlarım olmuştu. Ama bu notlar çok yetersizdi, mevsimden bahsetmediği için yaz ortasında 3 tane sedir fidanını katleşmiştim. 1995 yılında almanyaya gittiğimde Haidelberg deki bonsai müzesini gezdim, muhteşemdi. Oradan bir dergi aldım, birde Temel Bonsai Tekniği adlı kitap, yazarı Michael Veit. Ama 1997 de ilk memuriyet yerim Konyanın bir kazasıydı, denemelere devam ediyordum, ta ki bir gün bahçem birileri tarafından tarumar edilene dek. Tekrar ankaraya döndüğümde fazla hevesim klmamıştı, çünkü herkes bu merakımı TUHAF buluyordu.
Çok uzattım fakındayım, neredeyse hayat hikayem için link verecem
Uzun lafın kısası MURARE beim bonsai sevenlerin arasına dönmemin en büyük nedenidir, aha bunu da söledim.
Ağaç bahçeden çalınma yaklaşıkm 10 cm. boyunda Cüce Muşmula idi. Niye öldüğünü anlayamadım.

sidarta Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön