View Single Post
Eski 27-10-2009, 23:16   #36
ustunizci
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 12-02-2009
Sayın Anurt, öncelikle, özür dilemenizi gerektirecek bir şey olmadığını belirtiyorum. Bizler (ben) amatör ruhla, tecrübelerimi yazmaya çalışıyorum. Umarım elinizdeki bambular, köklenir. Ben kökleneceğini tahmin ediyorum. Bendeki MOSO.yu saksıdan toprağı göçürdüm. Bitkide gelişme yoktur. Ancak gerileme ve sararma, solma da yoktur. Bitkiyi, saksıdan, toprağa göçürürken, merak ettim, korka, korka, köklerin etrafındaki toprağı, tamamen olmasa da temizledim. Çok saçaklı bir kök yapısı var. Saçaklar, aşağıya doğru iniyor. 2008'de tohumdan ilk çıkan filiz, kurumuştu. Ancak, koparıp atmadım. Halen köke bağlı olarak duruyor. Geçen kış, iki filiz çıkmıştı. Yaklaşık 20 Cm.kadar, uzadı. 2 mm.kalınlığında. Yaklaşık 2 ay önce, 3. bir filiz daha çıktı. 4 Cm. kadar. Kökteki toprakları döktüğümde, Bir filizin çıkmakta olduğunu gördüm. Büyük bir pirinç tanesi kadar. Yalnız, çıkan tüm filizler 1 Cm.çapındaki bir alanlan çıkıyor. Belki de 1 Cm.den de daha az bir alandan. Eğer başka yerdeki, köklerden veya saçaklardan çıkmış olsaydı. Benim moso'nun yaşayacağından eminim diyebilecektim. Şu an bir şey diyemiyorum. Arkadaşlarımıza denemelerinde başarılar diliyorum.

Düzenleyen ustunizci : 22-06-2011 saat 12:25 Neden: harf hatası olduğundan
ustunizci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön