View Single Post
Eski 25-10-2009, 16:25   #61
Lonicera
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Ben de bir süredir Oğuz beyin deneme amaçlı göndermiş olduğu Roaları kullanıyorum. Sonuçlarını da kendi başlığında zaman buldukça aktarıyordum. Roa plus uygulamalarında şimdiye kadar herhangi bir olumsuz etkisine rastlamadım. Tam tersine kontrol gruplu uygulamalarda bitkilerde olumlu yönde gelişimleri bizzat gözlemledim.

Esas, kullanıp kullanmamaya devam kararını yeni sezon başında vereceğim. (Kasım ayında ve yeni sezon başlamadan önce, şimdiye kadar bordo bulamacı ve toz kükürt kullandığım tüm bitki ve bahçeme Roa natura uygulayarak)Şimdiye kadar, yapraktan Roa natura uygulamalarımda görünür zararlı olarak sadece yaprak bitlerinde olumlu sonuç aldım.(yaprak bitinden başka çıplak gözle başka bir zararlı göremediğim için) Saksı diplerine yani bitki kök bölgesine de uygulandığı için gözle görülemeyen ne kadar zararlıyı bertaraf etmiş veya baskılamış bunu bilemem. Ama sezon başlarında ortaya çıkan kabuklu, kabuksuz bitler, külleme vb. gibi zararlılara ne etki gösterecek, daha doğru bir ifadeyle Roa uygulandığı için bu zararlılar hiç mi görünmeyecekler, asıl benim için önemli olan bu.

Düzenleyen Lonicera : 25-10-2009 saat 17:48 Neden: eksik kelime
Lonicera Çevrimdışı   Başa Dön