View Single Post
Eski 14-10-2009, 19:04   #135
Güler
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Evet, pekçok arkadaşımız bu konuda bana da yazdı.
"Siteye üye olduktan sonra, dilimizi daha doğru kullanmaya başladım" dediler.

Geçen gün bu konuda bir arkadaşımızın yazısını sizlere iletmiştim, tekrar bir kısmını alıntılıyorum.

"Bugün bu konuda bir arkadaşımızdan çok güzel bir haber aldım.
Sevgili arkadaşımız bizim sitemizde çok sevilen bir arkadaş. İşi gereği, büyük firma sahipleri ile sık sık iş görüşmeleri yapıyor, mesajlar atıyormuş.
Bana dedi ki: Ben daha evvel bu yazışmalarımızda ne imlâ kurallarına dikkat ederdim, ne de doğru yazmaya özen gösterirdim. Hatta chet lisanını saygı çerçevesi içinde, kısaltmaları ile kullanmayı marifet sayardım.
Ne zaman ki agaclar.net'e üye oldum, Türkçemizin doğru kullanımına verilen önemi gördüm, bilmediklerimi öğrendim.
Sitemizdeki hemen hemen her mesajım için uyarı aldım ama hemen düzelttim.

Bugün bir iş görüşmesi için yine köklü bir firmanın ikinci derecede sorumlusu ile bir yazışmam oldu.
Daha sonra bu beyden bana bir mesaj geldi; Sayın ..... beyfendi.
Bugüne kadar işim gereği pek çok mesajlaştığım dostlarım oldu. Ama inanın, Türkçemizi sizin kadar doğru, okunaklı ve anlaşılır bir lisan ile yazanlar çok enderdi.
Bu yüzden size teşekkürlerimi bildirmek istiyorum.

Arkadaşımız o kadar mutlu ve memnun olmuş ki, hemen bana telefon etti ve "Güler inan ben de bunu burada öğrendim, sayın malina'ya ne kadar terşekkür etsem azdır" ifadesini kullandı.

Sizlerle paylaşmak istedim."

Bu mutluluk verici değil mi?

Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön