View Single Post
Eski 13-11-2006, 12:54   #60
lerdemir
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-09-2006
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Karga
Levent Bey,
'' Unutulmuş '' bir eseri tekrar hatırlattığınız için kendi adıma teşekkür ederim.
Ruhu şad olsun üstadın...
Saygılarımla...
Saygılar bizden sevgili Karga, asıl bu güzel sözler için ben teşekkür ederim. Levent

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor
Eseri biliyordum, ama bestekarından dinlemek apayrı bir güzellik. Teşekkür ederim
Ben teşekkür ederim Sevgili Todor. Ben hayranım bu icraya, bu yoruma. Tek kelime ile enfes. Sarsıcı. Levent

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner
Rahmetli Cinuçen Tanrıkorur'un en sevdiğim bestelerinden biridir. Sesinden dinlemek gecenin sürprizi oldu. İçten teşekkürler. Hemen öğrencilerinden birine yolladım bu linki.
Size de sürpriz yapabiliyor olmak beni çok mutlu etti doğrusu; haliyle bitkiler konusunda olmasa da eski bir müzisyen, ses ve müzik tutkunu olarak müzik hakkında size nice "gecenin sürprizi"ni yapmak üzere... Ayrıca, Tanrıkorur'dan elinizde başka eserler varsa paylaşabilir miyisiniz? Mümkün olursa çok sevinirim... Öğrencileri mi? Tanıyor musunuz? Ne muhteşem ! Hepsine sevgi, saygı ve selamlarımla... Levent

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi minka
Gerçekten etkileyici,teşekkürler!Sözleri,bestesi efsanedeki duyguları veriyor ve düşündürüyor.Çok eskilerden bugüne(geceye) uzanan bir esinti gibi sarıyor insanı.Çok özel,tekrar teşekkürler
Çok özel teşekkürlerimle bilmukabele sevgili minka. Levent

Bu eseri, bestecisinin yorumu ile dinlemekten büyük haz alıyorum. Bugüne ait olmayan, özlediğimiz bir inceliği, zarafeti, sevgiyi hissettiren bir yorum. Son derece dokunaklı, sarsıcı nüanslar ile mükemmel bir icra bence. Sadece şarkının içinde -bakayım birazdan tam yerini yazarım- o zamanki teknoloji ile tek seferde canlı kayıt yapılıyor olmasından dolayı icracının ses hatası var o kadar; ama o bile o kadar doğal ki, o kadar içten...

Yani; bıraksanız saatlerce yazar konuşurum bu eserin -yalnız ve yalnızca- bu yorumu için. Mesela bu şarkı günümüzde Melihat Gülses'ten bilinir, ama ben esas Cinuçen Tanrıkorur'dan dinlerim bu şarkıyı. Çünkü, bir kere dinledikten sonra başka icrasını beğenemedim bir türlü.

Sağlıcakla, yeşil ile, müzik ile, mutlulukla kalınız...

Levent

Düzenleyen lerdemir : 13-11-2006 saat 13:31
lerdemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön