View Single Post
Eski 29-09-2009, 18:29   #7
Kiraz
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Sayın Tturt evinizde güle güle oturun. Bahçeniz de çok güzel düzenlenmiş. Bizim evde de eğim sizinkine benzerdi; bahçenin karşı sol köşesinde sıfırken, sağ tarafta 1,5 m kadardı. Dış duvara, sağlamlık ve alt komşu hakkından dolayı ellemedik, 1 m kadar ağaç dikme alanı bırakarak içeriden tekrar duvar ördük. Yan komşumda ise eğim fazla olduğundan sizinki gibi uygulama yaptı. Çim alanınız yeteri kadar büyük olduğuna göre, alt set sizin için avantaj olmuş, sebze ve meyveyle değerlendirilmesi de bence güzel bir fikir, çim olarak kalsaydı kullanımı pek olmayabilirdi. Ahşap set uygulamasının da kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

İlk fotoğrafta çime 30-40 cm kıyabilirseniz, saksıların olduğu alçak duvarın dibine bir sıra bütün yaz açan çiçekler dikebilirsiniz. İç kısımdaki tek dikilen ağaçların ne olduklarını anlayamadım ama ileride gelişip güzelleşecek, yaprak dökmeyen bir ağaç diktiniz mi? Yeriniz varken, manzarayı ve güneşi kapatmayacak bir yere vurgu için bir ağaç nasıl olur? Ben yaprak dökmeyen manolya dikmeyi çok istedim fakat komşumun güneşini kapatır diye vazgeçtim ama orta sınırımızda her ikimizin de gördüğü bir erguvan var.

İkinci ve üçüncü fotoğraflarda gözüken karşı köşeleri renklendirmeyi düşünüyor musunuz?

Rulo çimden şimdilik memnunum fakat ilk yılım dolmadı, uzun vadede ne olur bilemiyorum.

Düzenleyen Kiraz : 29-09-2009 saat 18:32 Neden: ilave
Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön