View Single Post
Eski 10-11-2006, 15:57   #39
acerpalmatum
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 24-07-2005
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acerpalmatum
Organizasyon planımız kısaca şöyle ;

Buluşma
-Tarih: 12.11.2006 Pazar
-Yer: 5M Migros (Anka mall) Teknosa mağazası önü (genelde tenha olduğu için tercih ettim. Bundan sonra birlikte karar veririz.
-Saat : 11:45
-Katılımcı profili: Yeşili seven herkes

Etkinlik
11:45-12:00 Buluşma ve Migrostan hareket
12:00-12:30 Karşıyaka'ya varış
12:30-13:00 Tanışma sohbet
13:00-13:45 Seralarda gezi
13:45-14:15 Çay-kurabiye ikramı ve sohbet(çaylar şirketten )
14:15-15:30 Bonsai etkinlikleri ve ilk toplantı anısına Acer palmatum tohumu ekilmesi (Her katılımcı arkadaş için 3 adet tohum ekilecek)

Konu :
Bonsai sanatında kullanılan materyallerin tanınması
A- Toprak karışımlarında kullanılan materyaller:
Bahçe toprağı, torf ,çam kabuğu, çam altı toprağı, akadama, perlit,pomza, Zeolit Vb.
B- Bonsai sanatında kullanılan aletler :
Budama makasları, tırmıklar, konkav pense, Yaprak budama makası, elek, Tel çeşitleri Vb.
C-Kullanılan diğer malzemeler
Sıvı-granül gübre çeşitleri, Limesülfür, budama macunu, rafya, saksı Vb.

Katılımcı arkadaşlardan istenenler
kendileri , varsa fotograf makinası

NOT:
1- Hava koşulları ve katılımcı sayısı ne olursa olsun organizasyon düzenlenecektir.
2-Gidilecek bölgede wc kullanım olanakları sınırlıdır.
3-Perlit isteyen arkadaşlara ücretsiz perlit temin edilecektir.(Lütfen belirtiniz )
4-Hava yağışlı olursa etkinliği yapabileceğimiz kapalı mekan mevcuttur. Ama ağırlıklı olarak açık havada bulunacağımız dikkate alınarak gelinmesi tavsiye olunur.
5-Beş kişi için aracımız var. Bir arkadaş daha araçla gelebilirse daha iyi olur. olmadı biraz sıkışırız veya başka bir çözüm buluruz.

Görüşmek dileğiyle
Acerpalmatum
Bu mesajdan sonra altına yazılan yazılar dolayısı ile yeni sayfa eklenince mesaj güncelliğini yitirdi. Daha görünür olması açısından yenileme gereği hissettim.

acerpalmatum Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön