View Single Post
Eski 24-09-2009, 23:31   #1468
natureal
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-08-2009
herkese selamlar ben bir doğa ağşığı olarak bir süredir site ile tanışıp bir çok konuyu dikkatlice okuduktan sonra artık birşeyler paylaşma zamanının geldiği kanaatini vermiş olan bir arkadaşım. İlk olarak böyle özel bir imkan sunan yöneticilere çok teşekürler.

benim bonsai ile tanışmam yaklaşık 5 sene önce hediye olarak gelen ve bana geldiğinde 15 yaşında olan bir gürgen ağacı ile başladı. şu an gayet iyi durumda ve ismi buddha kendisi ile çok iyi anlaşıyoruz. Bir ara resimleri ekleyeceğim. Site ile tanışana kadar kendi halinde bonsai meraklısı biriyken şu sıralarda olaya daha profesyonel olarak bakmaya başladım ve bir çok bilgi sahibi oldum.

şimdilerde bonsai olmaya aday olan ve hazırlıklarını yaptığım söğüt, oya, zeytin, iğde, çam çeşitleri , begonvil , akçaağaç ,nar , gül ,ficus barok , ficus natasja ve adını bilmediğim iki adet bitkim var bunların 2 si hariç diğerlerini ben çelik yöntemi ile köklendirdim. Köklendirme solusyonunu kendim yaptım ve ciddi olumlu netice aldım. artık heryerde bonsai görüyorum şehrin parklarında hangi bitkinin neresinden bonsai yapılır tespit etmiş durumdayım. Yukarıda bahsettiğim bitkilerimin resimlerini yükleyerek sizden destek olmanızı isteyeceğim.

şimdilik hoşçakalın.

natureal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön