View Single Post
Eski 09-11-2006, 11:31   #30
praecox
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
elinde tek bir cattleya "-mezata gidiyordum uğradım"

memet bey,
elinize sağlık yalnız o cattlayalara ne bakabildiler nede o zamanlar bana sattılar sadece bir saksıyı adeta silah zoru ile almış idim üzerinden 15 yıl geçti şimi onları böldüm 3 saksı oldular kalan cattleryalar rumeli kavağında değil demek yalovada ordan 15 senesiz bakımsızlara talip olayım o zaman.
neyse ruhu şad olsun sevgili Dr. Herman Miskciyan'ın hatırlarım çocukdum... elinde bir tek sap tüpe konmuş cattleya büyük bir ihtimalle gasskelyana var. alba (zira beyaz olduğundan gelinler tutardı. babamın dükkanına uğrar "-mezata gidiyordum uğradım" derdi dertleşirdi.ne paralar dönerdi nerde o cattlayalar şimdi...? nerde....!
onun çürümüş kahvemsi pembe saksılarını atamıyorum hala ne doğru dürüst torfu vardı elinde ne sphagnum yosunu ne temiz stryropor ne vermiculite nede perlite o zor şartlarda doğalgazsız serasında orkidelerine canını verdi...
şimdi yapı marketlerden 19,90 phalaenopsis sürümünden tüketimin yurt ekonomisine verdiği zararı düşünen hesaplıyan yok halbuki benim bildiğim satış amaçlı türkiyeye bitki ithali yasak gelenler "damızlık" amaçlı eeeh
ne perhiz bu ne lahana turşusu anlamıyorum

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön