View Single Post
Eski 14-09-2009, 16:27   #2
limon
Ağaç Dostu

limon's Avatar

Giriş Tarihi: 14-03-2007
Bizim Alman Çoban Köpeğimiz var. Ben de mıcır serdim ona ayırdığımız yerin zeminine. Yalnız bir de şu yapı marketlerde satılan kare tahtalardan alıp bir köşeye döşedim. Dışarıda yatmak istediğinde tahta üzerinde yatsın diye. Yeri seçerken bahçenin en kuytu, rüzgar almayan yerini seçtik. Kulübeyi ayrıca yalıtımla kaplamadık ama bizim köpeğimiz uzun tüylü ve soğuğa (-30 a kadar) dayanıklı bir ırk. Aksine sıcaklarda çok rahatsız oluyor, karlı havaları çok seviyor. Ancak üzerine çatı yaptırmanız şart ki zaten yaptırıyormuşsunuz. (Hem güneş hem yağıştan korunması amacıyla.) Gerçi bizimkinin yeri artık sarmaşıklarıma destek olmaya yarıyor çünkü 2 yıldır hiç kapatmıyoruz, sadece yabancı birisi geldiğinde kısa süreli kapatıyoruz. Ve soğuk gecelerde, kulübesinde uyusun üşümesin diye.

Ancak, arkadaşımın dişi rottweiler ı var. Hava biraz soğuduğunda köpeğinin titrediğini söyledi, onlar köpeğin alanını brandayla kapladılar. Her köpek ırkının dayanıklılığı, istekleri farklı.

En doğrusuna karar vereceğinize eminim, sizin kadar düşünceli bir sahibesi olduğu için çok şanslı.

Düzenleyen limon : 14-03-2010 saat 18:11
limon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön