View Single Post
Eski 24-08-2009, 20:34   #78
sevim.K
Kaybettik

sevim.K's Avatar

Giriş Tarihi: 11-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Glayör Mesajı Göster
Okullar kağıt toplama konusunda pek yardım etmiyorlar. Ben oğlumun okulunda 4 ay okul aile birliğinde gönüllü annelik yaptım. Okul Aile Birliği Başkanımıza kağıt toplama kampanyası neden uygulanmıyor dedim. Milli Eğitimden bir karar geliyormuş, denilen zamanda toplanıyormuş. 2 haftalık süre veriliyormuş. Diğer zamanlarda toplamak yasakmış. Bu kadar sürede ne kadar kağıt toplanabilir ki?
Milli Eğitim Müdürlüklerinin kağıt atıkları topladıkları zamanlar dışında okullarda kağıt toplanmasının yasak olduğuna dair bir karar olup olmadığını hatırlamıyorum benim de tekrar araştırmam gerekiyor. Belki de kağıt toplamak değil ama Milli Eğitim Müdürlüğünün satışı dışında okulların kendi başlarına kağıt satışı onaylanmıyor olabilir.

Bizim okulumuzda velilerimiz ağırlıklı ollarak okulların tatil olduğu yaz aylarında velilerimiz evlerindeki kağıt atıkları getirirler. Ama diğer zamanlarda da atık getireceklerini söyleyen velilerimize hayır demeyiz. Kağıt atıklar belli bir miktara gelinceye kadar depoda biriktiririz. Çevrelerindeki insanlara komşularına söylemelerini onların da okula getirmelerini isteriz.

Belediyeden uyguladığımız bir projeyi destek amacıyla geri dönüşüm kutuları istemiştik. Kutu dağıtımı tüm okullar ve resmi kuruluşlara yaygınlaştırıldı zamanla. Kampanyamız her yıl devam ediyor.

sevim.K Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön