View Single Post
Eski 13-08-2009, 19:33   #2
A.Şahin
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 10-04-2007
Merhaba;
Yaklaşık iki ay kadar önce civciv haldeki aldığım hindilerim epey yol katedip 1kg. ağırlığa ulaştılar. Karşılaştığım zorlukları belirtmek istedim belki bi faydası olur.
Benimkiler tamamen albino ve et ırkı, diğer yerli ırklara göre çok hızlı gelişim gösterdiğinden biraz açıkçası beslemede zorlandım. Hazır hindi gelişim yemi bulunduğum yerde bulamadığımdan kendim bişeyler yapmaya çalıştım. İlk zmanlarda ısı çok önemli eğer çok sayıda bakmayacaksanız geceleri özellikle sabaha karşı dikkat edin ısınmak için üst üste birbirlerini ezebiliyorlar. Birde aşırı protein ve kalsiyum ihtiyaçları var ben hazır yem bulamadıgım için bunları haşlanmış yumurta beyazı, yumrta kabuğu,midye kabuğu ve peynir ile desteklemeye çalıştım. Vitamin ve mineral katkılarını da sularına katarak vermeye çalıştım. Biraz gelişmeye başlayınca menüye taze kıyılmış yeşillikler ( semiz otu ,sirken vs.) de ilave ettim. 15 günlük süreç çok önemli, sonrasında pek bi zahmeti kalmıyor tabi sabah ve akşam yarım saat çayırda çekirge toplama seansını saymazsak

A.Şahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön