View Single Post
Eski 13-08-2009, 00:02   #19
hassoman
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi füsunANK Mesajı Göster
Yetişme şartlarını düşününce yıkamadan edemiyorum ben şahsen Hatta dışındaki zarımsı kabuğu da soyuyorum. Bembeyaz çıkıyor. Ondan sonra suyun altında tek tek yıkıyorum. O zaman içine suda çekmiyor, lezzetinde de herhangi bir değişiklik oluşmuyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
Sevgili hassoman
Paket içinde de olsa aldığımız kültür mantarlar o kadar kirli hatta çamurlu oluyor ki yıkamadan nasıl kullanabiliriz. Ne fırçalamak ne de silmek kâfi olamaz bence.
Ben akan su altında ova ova yıkıyorum ve kâğıt havlu ile kuruladıktan sonra kullanıyorum.
Yarım İmam dinden, yarım doktor candan, yarım bilgi adamı çileden çıkarır...
Aslında devam etmeliydim.
Şimdi, 'Haydaaa, hani yıkanmazdı diyenler olacaktır...' Ama dedim ya yarım bilgi adamı çileden çıkarır diye.

Efendim, yıkamadan kasıt suyla temas etmeyecek demek değil. Fırçayla temizlendikten sonra kapalı bir kabın içindeki limonlu suyun içine atıp hızla çalkalayıp derhal süzüyorum. Sonra hiç su koymadan yine aynı
kabın içinde tekrar çalkalayıp fazla suyu alıyorum. Bir kağıt havlunun üstüne boşaltıyorum... Eğer saplarından su alanlar varsa onları kesip alıyorum Ve derhal harlı ateş üzerindeki tencereye boca ediyorum... Sona tencere yanmasın diye tahta kaşıkla suyunu salıncaya kadar ara karıştırıyorum... Suyunu çekince işlem tamamdır...

hassoman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön