View Single Post
Eski 07-08-2009, 18:04   #77
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
sayın aslan k.üstteki resimde sol üst köşedeki ev benim ev.bu resimde sarı çizgiyle çevrilmiş yer satılıktı.bana ilk orayı gösterdiler geçen sene.ama ben yukardakini aldım.bu satılık olan yerde bir ev ve bir de bir duvarı yıkılmış samanlık gibi bir bina var.ikiside eski ve oturulmuyor.elektrik ve su bağlantıları yok.eski yazılarımın birinde köyden evini satan birinin sattığı evin resimlerini eklemiştim(27.sayfada 796 numaralı yazıda).satan kişinin babası 8-10 ay kadar önce vefat etmiş.bu ev babasından kalmış.şimdi de satıyor.yani kısa süre öncesine kadar içinde oturulmuş bir ev.elektrik ve suyu bağlı.köye yeni su kuyusu açıldığında suyu akacak durumda.resimde sarı çizgiyle gösterilen yerle arasında sadece bir ev var.emlakçı size ne fiyat verdi bilmiyorum ama daha düzgün durumda olan benim dediğim evi sahibini de biraz sıkıştırırsak 7.500-8.000 e verebilir.emlakçıdan alacaksanız ona göre pazarlık edin.ama bunları benden duyduğunuzu emlakçıya söylememeniz lazım.yoksa gelir benim başıma dert olurlar.sen müşterimizi kaybettirdin , fiyatı düşürttün diyerek.eğer buralardan bir yer almayı düşünüyorsanız ben köylüyle konuşur size başka yerler de bulmayı denerim.unutmayın bir şişe soğuk bira ya da bir kutu soğuk kola alırım komisyon olarak.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön