View Single Post
Eski 04-08-2009, 16:02   #30
BalıkcıSerdar
Ağaç Dostu

BalıkcıSerdar's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2009
Sn. Alideryacengel;

Ah Ankara'ya yakın olsaydınız, hem tesisat çekme (gerekli tüm alet edevata sahibim), hemde malzeme temini konusunda seve seve yardımcı olurdum ama en başta dediğim gibi çok uzaksınız

Hidrofor fiyatlarını oradakilerle kıyaslayabilirsiniz ama bahsettiğim depolar, çıkma depolar. İçlerinde boya hammaddesi geliyor, boya imalatında içlerindeki kullanılınca, geri kalan malzeme mükemmel su depoluğu yapıyor. Tabi ki onun için boya üreticisi bir fabrika yakınlarınızda olması gerekiyor.

Genel olarak, 1 tonluk deponun taban seviyesi, evinizdeki bütün musluklardan üst seviyede olmasına gerek kalmadan (aynı seviyede bile olsa bütün musluklardan su akar. Ama bu sunun basıncı çamaşır makinasını çalıştırmaya yetmez. hidrofor kullanmadan çamaşır makinası kullanma imkanınız yok diyebilirim, bir ihtimal depoda su tam dolu iken makinada yeterince aşağıda kalıyorsa ilk anda 1 tonluk suyun basıncı ile çalıştırsa da devamlı çalıştırabileceğini hiç sanmıyorum. sadece çamaşır makinasında basınçlı su kullanmak isterseniz aslında küçük bir hidrofor benzeri aletle işinizi görebilirsiniz de şimdi o aletin linkini bulamadım ama çok uygun fiyatlı bir hidrofor

http://www.irka.com.tr/index.php?do=.../product&pid=3 bu linkte var mesela.

Evinize tesisat yapmakta hiç zor bir şey değil, ne olur en fazla su boruları duvar yüzeyinden geçer. Ama işte bilmeyen insana çok büyük işmiş gibi geliyor. Sizin evde elektrik olmasa asıl sorun o zaman olurdu, elektrik olduktan sonra çok ama çok basit. Tesisatın döşenmesi, hidroforun montajı bir kaç saatte bitirilebilecek bir iş, ah işte yakın olsaydınız bir hafta sonu sabah balığımızı tutar, öğlen arası tesisatı vs. yapar, akşam da tuttuğumuz balığı ıslatır dönerdik

Ben size linkini verdiğim hidroforla tesisatın maliyetini aşağı-yukarı bir fiyat olarak çıkardım, taş çatlasa 200 Tl. buna kullanacağınız depo ve muslukları ekleyin işte size malzeme maliyeti.

Eğer kamyonet gibi bir aracım olsa ve sizde bana biraz yakın olsaydınız size maliyeti taş çatlasa 300 TL'ye işi bitirirdik buna ek ne olurdu, ayran değilde (balık olduğu için) rakı ikramınız olurdu

İşi sulandırmadan ben internette biraz daha bakınayım daha uygun fiyatlı malzemeler bulabilirsem buradan link vereyim sizde inceleyin. Malzeme fiyatlarını bilirseniz usta ile pazarlık şansınız artacaktır.

BalıkcıSerdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön