View Single Post
Eski 04-08-2009, 11:25   #28
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
sayın balıkçı serdar.teknik ve maliyet konusunda verdiğiniz çok faydalı bilgiler için minnettarım.fikriniz çok uygun.ilçeye gittiğimde 500 - 1000 literelik depoların satıldığı yerler görmüştüm.500 litreliğine 125 lira dediler.sizden bir yardıma daha ihtiyacın var.bu depoyu yüzeye koysam , üstünü de güneşten etkilenmeyecek şekilde bir çeşit çardakla örtsem uzun ömürlü olurmu.maaş günümde ilçeye gidiyorum.hidrofor ve depo fiyatlarına takrar bakarım.siz fiyat verince pazarlık etme şansım da oldu.önceden fiyatlar konusunda bilgim yoktu.sayenizde şimdi pazarlıkta avantajlı duruma geldim.sistemi kurmak için gerkli elektrik aksamını ben hallederim.hidrofor ve depoyu da montaj dahil pazarlık edersem daha hesaplıya getiririm.buralarda işçilik oldukça ucuza geliyor.ben götürür getirirsem tesisatçıyı , makul fiyata anlaşırım sanıyorum.maddi durumum oldukça kötüledi istanbulda.buradada bir işçi emeklisi maaşıyla hem geçiniyor , hem borçlarımı geri ödüyorum.ilk fırsatta şu su işini halledeceğim.
tatlı su balıkçılığına merakınız ve belgeniz varsa bu gölde iri yayın balıkları ve nehirde de alabalıklar ve diğer çeşit balıklar var.yalnız jandarma sıkı kontrol yapıyor.burada koruma altında kırmızı benekli alabalık adlı bir tür yaşıyor.o nedenle kontroller sıkı.serpme atmak , ağ germek yasak.gerçi sizin de bu konularda bilginiz olduğunu sanıyorum ama buradan ilginizi çekecek bir bilgi vereyim de ödeşelim istedim.ilginize tekrar teşekkür ederim.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön