View Single Post
Eski 03-08-2009, 21:53   #24
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
sayın therapido , bende daha orta okuldayken bir uyku tulumu ve bir sırt çantasıyla otostop yaparak egeyi gezmiştim.siz gene bir evde kalmışsınız ben nereyi beğenirsem orada kalıyordum.bu bu gün bir derece olanaklı ama 1970 lerin başlarında bayağı cesaret isteyen birşeydi.sabunlarınızı yiyen farelerde doğanın bir parçası.sanırım bahsettikleriniz 6-7cm den büyük olmayan tarla fareleri.tahıl yedikleri için büyük şehirlerde kanalizasyonlara girip çıkarak yaşayan sıçanlar gibi mikrop taşımaz onlar.ayrıca kediniz olduğunu yazmışsınız.sizin kedi de emekli imiş.benim yavru bir kedim var.adı pisi_kopat.hiç affetmez.evin içinde bırakmadı etraftaki bahçelerden fare topluyor.akrebe gelince ; henüz buradakilerle tanışmadım ama ikibuçuk metre boyunda bileğim kalınlığında iki adet yılan bahçeme girme talihsizliğine uğradı.birini wc de buldum.biride odunluk gibi bir yerim var oraya girmişti.nur içinde yatsınlar.ikiside sizlere ömür.biri wc ye diğeri odunluğa girip eşimi korkutmasalardı hala hayattalardı.
köylülerle anlaşmak konusuna gelince onların malına , namusuna bir zarar vermeyen herkese sanırım bize yaptıkları gibi davranırlar.her gelen köylüm birkaç marul , biraz peynir ,birkaç yumurta , biraz süt getirdi hep.bizde gelenlere çay , kahve ikram edip ayni yükseklikten (kimse kimseden üstün olmadan) hoşça sohpet ettik.benden tek şikayetleri köyün tek sosyal aktivitesi olan köy kahvesine her gece gitmeyişim.beni internet bağlantımı sağlayan telefon tellerini kesmekle tehdit ediyorlar.sürekli kahveye gidip onlara ilginç gelen istanbulda yaşadıklarımla ilgili sohpet etmek istiyorlar.sıcak insanlar hepsi.burası çanakkale iline bağlı ama ege denizi çanakkaleden daha yakın.
sosyalleşmeye gelince de istanbulada benim işe giderken otobüste yolcuların arasına sıkışa sıkışa gitmemin dışında tüm sosyal aktivitemiz tv ve internetti.burada onlarda var.artı aşimle çeşitli uğraşlar buluyoruz kendimize.tepelerde ormanlarda geziyoruz.kekik ve odun topluyoruz.eşim ekmek yapıyor.ben odun kırıyorum.birlikte su taşıyoruz.köylülerim geliyor , biz onlara gidiyoruz.istanbuldakine göre daha fazla sosyal aktivitemiz var burada.
canımız sıkılmıyor hiç.

google eartan bakmak isterseniz evimin koordinatları:
39.48.32.43 K 26.42.43.14 D

satılık evin koordinatları:
39.48.29.35 D 26.42.37.98 D

sayın aziz fayda.iyi dilekleriinize teşekkür ederiz.26 yıllık evliyiz ve her önemli kararı da birlikte alırız.buraya taşınmamızı eşim önerdi.benim de eşime fikrini sormama gerek kalmadı.

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön