View Single Post
Eski 03-08-2009, 11:45   #16
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
oralardan çekip gitmek isteyenlerin dikkatine.

arkadaşlar benim yaşadığım bu köy istanbula 400 km. uzaklıkta.bir saatte feribot için çanakkalede zaman ayırmanız lazım.istanbulda yaşayıp buraya haftasonu gidip gelmek çok yorucu ve masraflı olur.ama ben büyükşehirden bıktım , az bir gelirim var çocuklarımı da okuttum , evlendirdim yani büyükşehire bir bağımlılığım kalmadı diyorsanız.devamlı yaşamak için veya yılda 2-3 ay gelip kalmak için düşünüyorsanız bu köyde satılık bir ev buldum.350 m2 tapusu var.3 küçük odası ve bir de holü var.odasının birinin içinde bir tür ocak var.mutfak olarak kullanılabilir.bahçesinde bir samanlık ve bir de ahır olarak kullanılabilecek yer var.bir de tahtadan köylülerin tahıllarını sakladıkları anbar dedikleri bir şey var.wc. si bahçede.elektriği bağlı.suyu bağlı ama köyün suyunu sağlayan kuyu kurudu.yenisi açılacak.o zaman musluğundan suyu da akacak.bahçesinin toprağı güzel ve bol gübreli.dut incir badem ve asma var.oldukçada düz.ayrıca 100 150 m2 kadar da tapuda gözükmeyen ama bu evin sahibi tarafından kullanılan bahçeye dahil edilmiş yeri var.toplamda yaklaşık 500 m2 üzerinde bu ev.sahibi emlakçıya vermiş satması için.emlakçı 14.000 lira fiyat koymuş.sahibi ile aram iyi.bu gün konuştum bana 9.000 liraya verebileceğini yeterki alacak ve taşınacak kişi evli , efendiden birisi olsun dedi.birde 8.500 m2 köyün 150-200 metre yakınında bir yeri varmış.onada baktım.bir çam ormanına bitişik.içinde armut ağaçları var.ancak birden fazla kişi tarafından alınıp ortaklaşa bina yapılırsa düşünülebilir.mesela 4 kişi 2.125 er m2 bölüşürse elektrik ve su getirmek , arsanın sınırından geçen köy yolunu düzelmek daha hesaplı olur.ilgilenirseniz diye yazıyorum.evin birkaç resmini çektim.arsayı da ilgilenirseniz resimlerim ve buraya eklerim.sanıyorum arsaya da 10.000 - 12.000lira düşünüyor.evin resimlerini ekliyorum.ama sakın unutmayın.burası istanbula çok uzak.hafta sonu gelmek için bir yer istiyorsanız burası uygun olmaz.
NOT: YUKARDA BAHSETTİĞİM KÖY EVİ 23 KASIM 2009 DA SATILDI.

Eklenen Resimler

Düzenleyen alideryacengel : 25-11-2009 saat 16:05 Neden: bahsedilen ev satıldı.
alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön