View Single Post
Eski 02-08-2009, 00:20   #1
alideryacengel
Ağaç Dostu

alideryacengel's Avatar

Giriş Tarihi: 01-08-2009
alideryacengel

merhaba arkadaşlar.ben doğma büyüme istanbulluydum.dum diyorum çünkü bir buçuk yıl önce çanakkalede kaz dağlarının iç taraflarında yoksul bir köyden , samanlık olarak kullanılan , 10 yıldır oturulmayan bir köy evi almıştım.istanbulda geceleri taksilerde çalışarak kazandığım az miktarda para ve düşük işçi emeklisi maaşımla kiramı , faturalarımı ödüyor ve geçinmeye çalışıyordum.ancak geçen yılın ikinci yarısından sonra yolcu adedi ve kazancımız azaldı.yılbaşına doğru da sıfırlandı.sürekli borçlanarak daha da batmaya başladım.bardağı taşıran son damlada ev sahibimin krizde ev kirama yüksek miktarda zam yapmaya kalkması oldu.eşimle gözümüzü kararttık ve mart ayında çanakkalenin bir köyüne taşındık.evin içini temizledik.camlarını taktık.bahçede yıkılmış olan wc sinin duvarlarını taşla ördük.ormandan odunumuzu kestik.30 litrelik musluklu bidonlar satın alıp onlarla su ihtiyacımızı karşıladık.kavga döğüş telekomculara telefon ve adsl bağlattık.dörtbuçuk aydır eşimle birlikte burada yaşıyoruz.internette dolaşırken yazılarınızı gördüm ve sitenize üye oldum.hep istanbuldan doğaya kaçmakla ve bunun maliyetiyle ilgili yazılarınızı okudum.burada evler çok ucuz.doğa da bozulmamış.etrafta ormanlar tepeler nehirler ve göl var.belki sizin de ilginizi çeker diye bende yazmak istedim.
evim köyün en üstünde bir tepede olduğu için etrafımdaki çam ormanlarını , kaz dağlarını ve gölü görüyor.becerebilirsem resim yüklemeyi deneyeceğim.

Eklenen Resimler

alideryacengel Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön