View Single Post
Eski 31-07-2009, 13:32   #316
Kiraz
Ağaç Dostu

Kiraz's Avatar

Giriş Tarihi: 13-02-2008
Geçen sene inşaat durumu ve susuzluk olduğu için çimlerle ilgilenemedim. 2-3 günde bir en fazla 30 dk suladım. Sıcaklarda sarardı ama sonbaharda çok güzel olmuştu ve can sıkıcı bir hastalığa da rastlamadım.

Oturduğum yer ve bahçenin konumu nedeniyle nemimiz çok fazla. Karadenizin ve boğazın nemini alıyoruz, bahçe de biraz kuytu olduğu için sabah 9.00'a kadar çimler ( evin camları dahi) çok ıslak oluyor. Bu nedenle akşam sulamıyorum ki sulama suyu da buna eklenmesin, sabah çok ıslak olduğu için çok erken sulamıyorum. Güneş saat 8.00 den sonra kademeli olarak geldiği için bu saatlerde suluyorum. Yaptığım uygulama uygun mu? Daha erken saate alayım mı?

Bu sene çim yeni döşendiğinde sulamayı her gün yaptım, su miktarı fazla olmadığı halde mantarlar çıktı. Şimdi 3 günde bir suluyorum yine de sabahları çimlerin arasında köpük gibi oluşumlar oluyor. Müdahale etmezsem problem olur mu? Elimde captan var işe yarar mı?

Derdim mükemmel çim değil, yazın biraz sararmasına razıyım, yeter ki hastalık-ilaç devreye girmesin.

Kiraz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön