View Single Post
Eski 20-07-2009, 10:11   #90
İlkin
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Ziya Bey tekrar çok teşekkürler cevabınız için, bendeki orkide şehir dışındaki çok değerli bir arkadaşımdan hediye gelmişti bana. Paketten çıkarttığım zaman orkideyi, köklerin sarılı olduğu yosunumsu şey hemen dikkatimi çekmişti, köklerin de yeşil renkten ziyade uçuk sarı bir renk olduğunu içlerinin geçmiş olduğunu görünce başladım bitkinin köklerini bu yosundan arındırmaya, sonra kökleri kestim tarçınladım vesaire...

Ertesi gün köklerle ve bu yosunla temastan 24 saat sonra önce bileklerimin içinde kaşıntı başladı, dedim yine bir sivrisinek ısırdı beni farketmedim, korkunç kaşınıyor ama sonra diğer bileğimde başladı. Ben allah allah ne oluyor derken 2-3 saat içinde ellerimin üstü kollarımın iç tarafı, bacaklarım, biraz boynum, sırtım derken kocaman kocaman sivrisinek ısırmış gibi kızarıp kabarmaya başladı. Önce bir noktadan başlıyor orası büyüyor şişiyor, etrafa yayılıyor arkasından başka yere sıçrıyor... Hemen acile gittik oradaki doktor bahar alerjisi olabilir dedi ya da yediğiniz birşey dokunmuş olabilir dedi. Bir de h.sonuna denk geldiği için test yapabilecek doktor da yok, p.tesiyi bekleyin diyorlar. O gece durumumu görünce baya yüklü bir kortizon yaptılar ardından hemen geçti tüm kabartılar, kızarıklıklar. Ama ertesi gün yine akşam üstüne doğru başladı aynı şeyler, bir ertesi gün yine başladı, kortizon yapıyoruz geçmiyor kabartılar, kaşıntılar kabus gibi. P.tesi günü hemen uzman bir doktora gittik. Ona da anlatıyorum başımdan geçenleri bahar alerjisi diyorlar yine. Bir de orkide ile temasımı da anlatmıyor değilim bir farklı yaptığım bu var diyorum. Olabilir herşey mümkün diyorlar... Velhasıl 4 gün boyunca hayatımın en sıkıcı anlarını yaşadım, canımdan bezdim sonra bir daha tekrarlamadı...

Benim yaşadıklarım bunlar işte... Bir daha bu yosuna dokunmak mı?!.. ASLA!

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön