View Single Post
Eski 18-07-2009, 14:28   #85
İlkin
Ağaç Dostu

İlkin's Avatar

Giriş Tarihi: 09-07-2007
Ziya Bey Merhabalar, SPAGNUM YOSUN'u hakkında yazdıklarınızı okuyunca tabiri caizse dumur olmuş durumdayım. Bundan birkaç ay önce çok güzel bir orkide sahibi oldum, yalnız bitkinin köklerini inceleyince tamamen çürüdüğü için bitkiyi kurtarmak için kabından çıkarttım bu dediğiniz yosunlardan iyice arındırdım, kökleri kestim temizledim. Bir de işim gereği vitray sanatı ile ilgileniyorum. Ellerim devamlı camları kestiğim için kesikler içinde olabiliyor. Yosunları ellerken de hiçbir korunma uygulamadım, direk ellerimle haşır neşir oldum. Hiç bir türlü şeye alerjim olmadığı halde ertesi gün ellerimden itibaren tüm vücudum kabardı alerji oldu. Bunu 3-4 gün korkunç acılar çeke çeke yaşadım. Neden olduğunu da bir türlü bulamadı doktorlar, hergün birkaç kere kortizon tedavisi ile birkaç saatliğine kendime gelebildim. Yazdıklarınızdan sonra bu yosunun bu alerjiye sebep olabileceğini düşünüyorum artık ama bu tür alerji durumlarına sebep oluyorsa bu yosuna kesinlikle kimse dokunmasın derim. Teşekkürler bilgilendirici yazınız için de. Saygı ve selamlarımla...

İlkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön