Konu: Kekik
View Single Post
Eski 19-10-2006, 13:57   #25
Mahmut Leventoğlu
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-09-2006
Sevgili Mine Pakkaner.
Ben İsparta Sütçülerliyim. Sütçüler kekiği uluslararası literatüre geçti fakat ne yazıkki Sütçülerde ki hiçbir yönetici bu konuya ilgi göstermiyor.Bir ara kekik yetiştiriciliği yapılmaya başlandı fakat ne olduysa bir anda durduruldu. Bu konuda Sütçüler deki insanlara faydalı olmak istiyorum. Çünkü dağ köylerimizde inanılmaz bir işsizlik var. Onlara ekonomik katkı sağlayabilmeliyim. Bilirmisiniz Dünyada KEKİK REÇELİ Sütçülerin bir dağ köyü Çobanisa da üretilmektedir. Ne olur bu konuda yardım ederseniz yöredeki bütün köylülerim size minnettar kalır.
Bizler sert ve yürekli insanlarızdır. Bakarsınız Sütçülere emeklerinizden dolayı heykelinizi bile dikeriz )))
Sütçüler Fauna ve flora bakımından çok zengin.Soğanlı bitkiler konusunda (Sahlep ve Coum syklamen ) çok zengin. Sığla Ormanı Tabiatı koruma alanı mız var.Ayrıca bölgede Tota Dağı Orman içi dinlenme yeri,Yazılı Kanyon Tabiatı Koruma alanı,Yeşildere Orman içi dinlenme yeri mevcut. Parnassius Apollo Toros ve Kaplan Kelebeği ile ,Kızıl Akbabalar (Az bilinen türler) mevcut. Yazılı Kanyon ve Köprülü Kanyon un bir bölümü ilçemiz sınırları içinde.

Selamlar

Mahmut Leventoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön