View Single Post
Eski 08-07-2009, 07:32   #7
ar4920
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Birol Mesajı Göster
Sayın arkadaşım önce hoş geldin
Bende arkadaşlarımın söylediklerine paralel kendimce bazı fikirler söylüyeceğim. Suya ip salarak kesin ölçüyü aldınmı 9-10 metre arası diyorsun bu kesinmi, afakimi. Elk sorunun varmı, sorma sebebim şu, aynı sorunu bende yaşadım bundan 2 sene önce, altı metrede hazır su vardı tulumbaya bağlı, ben tulumbanın yanına flanş yaptırdım ve aşağıya ( sert emişte büzülmeyen ) ucuna klepe bağlayıp plastik 3 inc lik hortum saldım. Bir tane Honda 3 inc giriş 3 inc cıkışlı su pompası aldım ona bağlayıp bir kaç sene kullandım. Satıcının bana söylediği ve benimde tecrübemle sabitlediğim ( satıcı 9 metre dedi ) Su seviyesi 8 metrenin altına düştüğünde cekiş zayıflıyor. Uzun lafın kısası suyun 8 metreden yukarda ve bolsa su motoru ile de halledebilirsin işini, istediğin zaman takıp, istediğin zamanda cıkarabilirsin. Güzel tarafı elektrik sorunu olan yerlerde çok mantıklı, ama elektrik sorunun yoksa, suyunda 8 metreden daha derinse o zaman dalgıç en iyisi, eğer dalgıçta karar kılarsan dalgıçı dalgıç panosuz kullanma derim, çünkü su seviyesi düşerse dalgıcın yanma tehlikesi olur. Kolaygelsin.
hosbuldum tesekkur ederım bır ıple olctum tam olarak 9 metre 1 metrede hortum salsak 10mt den cekıcek ben 1 **** ıkı sene kullanıcam tas catlasa babanemın gecekondusunda ugrasıyorum bahce ıslerıyle ama malesef mutayıte verılmıs durmuda en fazla 1 **** 2 yaz kullanıcam ıste elektırık sorunum yok cankayanın ortasında bır gecekonducuyum direk sehır elektırıgı kullanıcam yanı ama bu panodan kastınız nedır?yanı panoya ne koymalıyım birde 1-2yaz ıcın cok gereklılımı?

ar4920 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön